Žádný odpor: Bílý plast, který navíc disponuje vybíjecí schopností

Originální Materiál "S" plus+® white ESD

Murtfeldt: Nový člen rodiny originálních materiálů ״S״ plus+® white ESD

Nový člen rodiny originálních materiálů "S" plus+® white ESD

Prostřednictvím originálního materiálu "S" plus+® white ESD nabízí firma Murtfeldt Kunststoffe plast z vlastního vývoje s velmi vysokou molekulární hmotností. Ten vyvrací dlouhou dobu známou neslučitelnost bílých materiálů a vybíjecí schopnosti, a optimálně se tak hodí pro použití do pracovních prostředí citlivých na ESD s vysokými hygienickými standardy.


Možná použití
 

Nový člen rodiny originálních materiálů "S" plus+® white ESD je tudíž ideálním materiálem pro technologii čistých prostor a je mimořádně vhodný k použití v laboratorním prostředí. V případě použití jako pracovní plocha na něm lze bez problémů zpracovávat produkty citlivé na ESD (ESDS). Tento modifikovaný UHMW-PE také spolehlivě splňuje požadavky elektrotechniky, které pro citlivé elektronické součásti vyžadují pomalou rychlost vybíjení. Je schválen pro ochranné zóny ESD podle EPA a splňuje normy 61340-5-1 a DIN EN 61340-5-1. Zdravotnická technika zase při použití tohoto plastu profituje z toho, že nevznikají žádné černé šmouhy jako u běžných materiálů a zároveň je zamezeno statickému náboji. Tento argument je také velkým plus pro odvětví potravinářského průmyslu, který rovněž podléhá vysokým hygienickým nárokům. Originální materiál "S" plus+® white ESD lze použít v oboru zpracování potravin, protože je v souladu s EU a FDA certifikovaný pro použití s potravinami.

 
Technické vlastnosti
 

Tento plast vybavený molekulární hmotností 5x 106 g/mol a hustotou ≤ 0,94 kg/dm³ se vyznačuje technickými parametry osvědčené rodiny "S" plus+®. Důležitými vlastnostmi jsou velmi dobrá odolnost vůči opotřebení a otěru a mimořádná chemická odolnost. Kromě toho se firmě Murtfeldt díky originálnímu materiálu "S" plus+® white ESD podařila jedna novinka: U bílého plastu se jako u prvního materiálu z dílny Murtfeldt pohybuje povrchový měrný odpor mezi dolní hranicí 106 Ω a horní hranicí 109 Ω. Po intenzivním výzkumu tak firma Murtfeldt našla odpověď na často kladené nároky zákazníků a raduje se z toho, že nyní může nabídnout další na míru šité řešení.


Murtfeldt: Nový člen rodiny originálních materiálů ״S״ plus+® white ESD

Murtfeldt: Nový člen rodiny originálních materiálů ״S״ plus+® white ESD

Murtfeldt: Nový člen rodiny originálních materiálů ״S״ plus+® white ESD


Další informace

Další informace k Originálnímu Materiálu "S" plus+® ESD bílý naleznete na stránkách v kategorii Originálních Materiálů "S".

Originální Materiál "S" plus+® white ESD


Kontakt pro tisk:

Murtfeldt Kunststoffe GmbH & Co. KG

Mrs. Anke Theißen
Head of public relations

Heßlingsweg 14-16
44309 Dortmund/
Německo

Phone: +49 (2 31) 20609-512
Fax: +49 (2 31) 20609-518
e-Mail: theissen[at]murtfeldt.de

O firmě Murtfeldt Kunststoffe GmbH & Co. KG

Firma Murtfeldt již v 50. letech vyvinula v podobě originálního materiálu „S“ plast, jehož kluzné a otěruvzdorné vlastnosti nebyly dodnes překonány. Od té doby charakterizuje tento dortmundský podnik, k němuž patří i konstrukce součástí pro zákazníky a tvorba potřebných dat CAD, vývoj s bohatstvím nápadů. Murtfeldt dnes patří ke světoznámým vedoucím výrobcům vodicích systémů a otěruvzdorných a kluznost podporujících plastů. Výrobky Murtfeldt jsou používány všude tam, kde je požadováno balení, plnění a přeprava. Společnost Murtfeldt, která má přibližně 400 pracovníků v Dortmundu a dceřiných společnostech v Nizozemsku a Česku, plošně pokrývá s pracovníky v terénu, kteří zákazníkům poskytnou rady na místě, i s dalšími partnery téměř ve všech zemích Evropy potřebu výroby, distribuce i servisu. Základem jakéhokoli obchodního vztahu je především obsáhlé a kompetentní poradenství. Murtfeldt proto pomocí svého firemního oddělení aplikační techniky provozuje velmi kvalifikovaný konzultační tým, který je tvořen především inženýry s oboru strojírenství.