člen rodiny materiálů "S" plus+® "S"

Original Werkstoff "S" plus+® LFP ESD: který se v automobilovém odvětví stává pro své kluzné vlastnosti ideálním společníkem plastových řetězů POM

Své místo nenašel v autě ani na autě, nýbrž nad a pod ním a také vedle něj. Tedy na výrobních linkách během procesu výroby vozidel. Na mysli tu máme nový plastový originální materiál „S“ plus+® LFP ESD z řady Murtfeldtovy generace „S“ plus+®, který se v podobě technického plastu tak dokonale hodí do vybavení výrobců automobilů. Stejně jako jeho „generační předchůdci“ originální materiál „S“®plus+ LF a LF ESD i tento plast oslňuje díky konstantnímu nízkému koeficientu smykového tření vynikajícími kluznými vlastnostmi a odolností vůči opotřebení. Výsledkem je vyšší rychlost chodu strojů při současně snížené míře opotřebení vlivem tření a tedy i menší četnost údržby strojů. 

Oproti oněm dalším dvěma plastům si ovšem originální materiál „S“® plus+ LFP ESD zásluhou použití aditiva vystačí bez silikonu. Vzhledem k tomu se doporučuje nasadit jej do výroby výrobců automobilů mimořádně citlivých na silikon. Jeho optimalizované kluzné vlastnosti se naplno rozvinou především ve společnosti spoluhráče z POM. Z toho může nejvíce vytěžit automobilové odvětví, neboť většina v něm používaných plastových a článkových řetězů je vyrobena právě z materiálu POM. Prezentaci benjamínka ze své rodiny plastů představí Murtfeldt Kunststoffe poprvé na podzim 2015 na veletrhu Motek konaném ve Stuttgartu.