Murtfeldt Kunststoffe nyní boduje i se svým 3D tiskem

Neue Dimensionen in der Fertigung individueller Bauteile.

To u své nejnovější výrobní metody používá tenhle dortmundský výrobce a obráběč plastů úplně jiné materiály: U aditivní výroby – všeobecně známé pod názvem 3D tisk – používá materiály Murprint ABS, Murprint PC a Murprint PA. Zatímco poslední dva jmenované materiály jsou pouze v barvě bílé nebo černé, Murprint ABS už má těch barev šest. A právě on je ideální pro mnohostranné dokončovací obrábění. Ať už je to lepení, vyplňování, broušení, lakování nebo popisování laserem – Murtfeldt Kunststoffe zkrátka nabízí všechny tyto způsoby zpracování.

U samotného 3D tisku používá tento specialista na plasty z Dortmundtu tzv. metodu FDM (tzv. tavné vrstvení). Při ní se modelový materiál mající tvar drátu a nacházející se na cívkách nanáší tavením vrstvu po vrstvě, až se vytvaruje požadovaná součástka.

Během intenzivní testovací fáze získal Murtfeldt bohaté znalosti a dnes je tak schopen na profesionální úrovni vyrábět součástky technologií 3D tisku na základě CAD modelů pro zatížitelné prototypy, malé série a funkční modely. Dokonce je i možné vkládat díly (závitové vložky, šestihranné matice atd.).

Murtfeld Kunststoffe aus Dortmund bietet einen professionellen 3D-Druckservice (Rapid Prototyping) für Industrie, Gewerbe sowie Studente aus den Bereichen Ingenieurwesen, Architektur oder Industrial Design an.

Výhodou této metody je výroba cenově příznivých prototypů, rychlá dostupnost a nižší náklady na plánování. Zkrátka nepřijde ani zákazník, který nemá data zpracovaná ve formátu CAD. Stačí se jen obrátit na oddělení Aplikační techniky firmy Murtfeldt, jeho pracovníci už je zpracují sami. Další informace k tomuto tématu najdete brzy na internetové stránce www.murtfeldt-as.de.