Firma Murtfeldt Plasty roste

Stavební rozšíření české dceřiné firmy

Firma Murtfeldt Plasty roste: Stavební rozšíření české dceřiné firmy

 

 

Plány byly schváleny, nyní začíná rozšiřování české dceřiné firmy Murtfeldt Plasty, které si výhledově vyžádá jeden rok. Kromě výstavby další výrobní haly je avizováno rozšíření správní budovy.

Firma Murtfeldt Plasty se svými 25 zaměstnanci a mnoha hosty slavnostně otevřela svou novostavbu nedaleko Prahy v roce 2008. O deset let později narazila česká dcera společnosti Murtfeldt Kunststoffe díky pozitivnímu rozvoji na své limity, co se týče prostoru a strojního vybavení.

Výrobní plocha o velikosti 1 800 m² a správní a sociální prostory o velikosti 500 m², které byly tehdy vybudovány, již nestačí pro více než 60 zaměstnanců a nevyhovují potenciálnímu a nezbytnému růstu značky v České republice a na Slovensku.

Pro stavební rozšíření je naštěstí k dispozici pozemek, který byl již tehdy zakoupen. Jsou plánovány dvě stavební etapy: Nejprve bude realizována stavba nové výrobní haly o velikosti 2 300 m², pak dojde na rozšíření správní budovy. Zde vzniknou vedle dalších kancelářských prostor pro distribuci a správu především potřebné plochy pro sociální prostory pracovníků ve výrobě a kancelářská plocha pro vedení podniku a plánování výroby.

Cílem je nabídnout díky rozšíření výroby produkty společnosti Murtfeldt nejen stávajícímu českému a slovenskému trhu, ale v budoucnu i dalším východoevropským zemím.


Kontakt pro tisk:

Murtfeldt Kunststoffe GmbH & Co. KG

Mrs. Anke Theißen
Head of public relations

Heßlingsweg 14-16
44309 Dortmund/
Německo

Phone: +49 (2 31) 20609-512
Fax: +49 (2 31) 20609-518
e-Mail: theissen[at]murtfeldt.de

O firmě Murtfeldt Kunststoffe GmbH & Co. KG

Firma Murtfeldt již v 50. letech vyvinula v podobě originálního materiálu „S“ plast, jehož kluzné a otěruvzdorné vlastnosti nebyly dodnes překonány. Od té doby charakterizuje tento dortmundský podnik, k němuž patří i konstrukce součástí pro zákazníky a tvorba potřebných dat CAD, vývoj s bohatstvím nápadů. Murtfeldt dnes patří ke světoznámým vedoucím výrobcům vodicích systémů a otěruvzdorných a kluznost podporujících plastů. Výrobky Murtfeldt jsou používány všude tam, kde je požadováno balení, plnění a přeprava. Společnost Murtfeldt, která má přibližně 400 pracovníků v Dortmundu a dceřiných společnostech v Nizozemsku a Česku, plošně pokrývá s pracovníky v terénu, kteří zákazníkům poskytnou rady na místě, i s dalšími partnery téměř ve všech zemích Evropy potřebu výroby, distribuce i servisu. Základem jakéhokoli obchodního vztahu je především obsáhlé a kompetentní poradenství. Murtfeldt proto pomocí svého firemního oddělení aplikační techniky provozuje velmi kvalifikovaný konzultační tým, který je tvořen především inženýry s oboru strojírenství.