3D tisk jako vynikající doplněk obrábění

Murtfeldt Kunststoffe poradí při výběru vhodných výrobních postupů

Nejnovější výrobní postup společnosti Murtfeldt, 3D tisk, je vynikajícím doplněním třískového obrábění plastových prvků, které je v této firmě prováděno již po desetiletí. Na letošním veletrhu Automatica objasní specialista na plasty výhody a nedostatky obou metod a poradí zákazníkům při správné volbě.

Zakázková řešení z plastů nemusejí být drahá, zpravidla ale mají být trvanlivá a fungovat bez problémů. K tomu je důležité znát pro i proti různých výrobních postupů i použitelnost různých materiálů a obojí zvážit. Na stánku 108 společnosti Murtfeldt Kunststoffe v hale 5 se zákazníci a zájemci během veletrhu Automatica 2016 dozvědí mnoho informací o jejích konstrukčních a výrobních kapacitách a o tom, jaká metoda je vhodná pro příslušnou potřebu. Tato komplexní nabídka pokryje na přání vše od poradenství a vytvoření konstrukčních dat přes první fyzický návrh prototypu až po malou sérii ve výrobě


„Aditivní výroba je vynikajícím doplňkem našeho stávajícího výrobního procesu, třískového obrábění plastových prvků,“ vysvětluje produktový manažer Ralf Burghoff. „A protože je vytváření malých a nejmenších sérií z technických plastů již desetiletí naším hlavním oborem činnosti, byl krok k 3D tisku logický.“ Murtfeldt Kunststoffe nabízí na vlastních strojích metodu FDM, resp. FFF. Prostřednictvím spolupráce s etablovaným poskytovatelem komplexních služeb mohou být ale nabízeny i jiné metody.

Aby se zjistilo, který aditivní proces je pro zákazníky nyní nejlepší, nebo zda bude lepší se vrátit k výrobě třískovým obráběním, budou ve společném rozhovoru objasněny plánované použití součásti, potřebná mechanická pevnost a okolní podmínky používaného plastu. Zákazníci, kteří již mají k dispozici 3D soubory CAD, mohou také bez okolků a přímo nahrát svá data prostřednictvím uploadu na webovou stránku společnosti Murtfeldt a co nejdříve obdrží příslušnou nabídku.

Pro Murtfeldt je jistotou, že si 3D tisk získal pevnou pozici a srůstá se stávajícími technologiemi. Pokud se 3D tisk správně používá, jde o účelné doplnění. Součásti mohou být například vyrobeny pomocí 3D tisku a pak ještě obrobeny. Důležité je technologie neposuzovat odděleně, ale dobře je kombinovat. V této souvislosti nabízí průmyslový podnik Murtfeldt Kunststoffe kompetentní podporu pro výrobu a produkci, která na sebe upozornila zkrácenou výrobní dobou a sníženými náklady.


Další informace na toto téma na murtfeldt-as.de.