Vzdělání u Murtfeldt

Vzdělání hraje u Murtfeldt prim!

Karriere und Stellenangebote: Ausbildung bei Murtfeldt Kunststoffe in Dortmund


V neposlední řadě je Murtfeldt velice oblíbený kvůli rozmanitým možnostem vzdělání a dalšího vzdělání. Učni oboru obchodně-administrativní pracovník v průmyslu mají možnost zúčastnit se některého z projektů v rámci evropského výměnného programu. Díky němu mohou po určitou dobu sbírat zkušenosti ve Velké Británii nebo Francii. Opomíjena není ani oblast dalšího vzdělávání, pravidelně máme v nabídce různé semináře.

Samozřejmě, že tohle vzdělávání neprobíhá u Murtfeldt jenom a jedině z nezištnosti. „Zpracování plastů bylo dlouho v plenkách, pro naše obory neexistoval žádný speciální profesní profil,“ odkrývá jednatel Detlev Höhner počátky vlastního firemního vzdělávání. „Proto se stávalo, že jsme museli nové zaměstnance do problematiky plastů, pro ně tolik neznámé, zapracovávat celé dlouhé měsíce.“ Časově i finančně nákladný riskantní krok, který lze obejít vlastním vzděláváním.

V posledních letech už potřeba kvalifikovaných mechaniků-obráběčů v oblasti techniky plastů výrazně stoupla, ovšem jasně se tu rýsuje ještě další růst vycházející ze zvýšené poptávky po plastových součástkách, které ve strojích často nahrazují součástky kovové.

Tady můžete přejít na naše nabídky vzdělání.